Antalya Ülkü Ocakları Çanakkale Şehitleri İçin Mevlid-i Şerif Okuttu

19 Mart 2013 Salı 15:56

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Antalya Ülkü Ocakları Muratpaşa Camii’nde Mevlid-i Şerif okutup, pişi dağıttı.

Antalya Ülkü Ocakları Çanakkale Şehitleri İçin Mevlid-i Şerif Okuttu

 Muratpaşa Camii’nde gerçekleşen Mevlid-i Şerif’e Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, MHP ilçe başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, şehit aileleri ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti. Mevlid-i Şerif bitiminde halka pişi dağıtıldı.

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal yaptığı açıklamada, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla şehitlerin anısına her yıl Mevlid-i Şerif okuttuklarını söyledi. Başkan Uysal, “Çanakkale Zaferi; ayağa kalkan millet iradesinin, bağımsız yaşama dışında hiçbir seçeneği olmayan beşeri kudretin ve kuvvetin somutlaşmış halidir. Çanakkale; Türk milletinin tarihi bir direnişi, asla unutulmayacak mücadele azmi ve emperyalist mihrakların kanlı planlarını alt üst eden stratejik silkinişidir. Bu zafer insanlık âleminin şahitliğinde, Türk milletinin varlığına ve yaşama hakkına el uzatan alçaklara karşı abideleşen ruhu olup, şeref ve milli onur savunmasının zirve halidir. Herkes bilmelidir ki, Türk milletinin Çanakkale menkıbesi gönüllerde yaşadıkça ve bunu sahiplenen vatansever şahsiyetler bulunduğu müddetçe, geçmişte başaramayan yabancı emeller, bugün de maşaları vasıtasıyla kesinlikle hedeflerine ulaşamayacaklardır.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x