Antalya’ya 3 spor salonu daha

06 Ağustos 2015 Perşembe 15:05

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yapımı devam eden 3 spor salonu, eğitim dönemi öncesi hizmet vermeye başlayacak. Sporun yaygınlaştırılması, çocukların sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için özel proje hazırlatıp Milli Eğitim...

Antalya'ya 3 spor salonu daha

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yapımı devam eden 3 spor salonu, eğitim dönemi öncesi hizmet vermeye başlayacak.

Sporun yaygınlaştırılması, çocukların sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için özel proje hazırlatıp Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan Muratpaşa Belediyesi, 3 spor salonunun yapımında son aşamaya geldi. Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İbrahim Cephaneci, Güzeloba, Ermenek ve Yenigün mahallelerindeki 3 okulun bahçesine yapılan spor salonlarını denetledi. Cephaneci, salonların, yeni eğitim dönemi öncesi hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

OKUL SAATLERİ DIŞINDA HALK KULLANACAK

Güzeloba Mahallesi’ndeki Güzeloba İlk-Orta Okulu’nda, Yenigün Mahallesi’ndeki Dilşad Refizade İlkokulu’nda ve Ermenek Mahallesi’ndeki Ermenek İlk-Orta Okulu’nda yapımı tamamlanmak üzere olan spor salonlarını denetleyen Cephaneci, “Spor salonları çok amaçlı olacak. Okul saatlerinde öğrencilerimiz, sonraki zamanlarda ise halkımızın ve spor kulüplerinin kullanımına sunulacak.” dedi.
Spor salonlarında oyun alanı, tribün, soyunma odaları, duş, tuvalet, idari bölüm ve kafeterya olacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x