Arzakçı: Barış havası, yatırımın önünü açacak

30 Ocak 2013 Çarşamba 17:51

Avrasya Kalkınma Platformu Doğu ve Güneydoğu Temsilcisi Abdullah Arzakçı, bölgedeki olayların bitmesiyle oluşacak barış havasının, yatırımın önünü açacağını söyledi. Arzakçı, yaptığı yazılı açıklamada, barış ortamının...

Arzakçı: Barış havası, yatırımın önünü açacak

Avrasya Kalkınma Platformu Doğu ve Güneydoğu Temsilcisi Abdullah Arzakçı, bölgedeki olayların bitmesiyle oluşacak barış havasının, yatırımın önünü açacağını söyledi.

Arzakçı, yaptığı yazılı açıklamada, barış ortamının sağlanması için devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde doğu ve güneydoğunun kalkınması ve refahının artmasını sağlayacağını söyledi. Oluşan barış havası ve iş adamlarının bölge yapacağı yatırım ile işsizliğe çözüm projeleri için platform olarak çalışmalar yürüttüklerini belirten Arzakçı, önümüzdeki günlerde bölge ile ilgili detaylı bir raporu hükümete sunacaklarını kaydetti. Arzakçı, barış sürecine taş koyanların bölge halkını çok mağdur edeceğini belirterek, barışın olması halinde ise işadamlarının bölgeye yatırım yapacağını, işsizlik sorunu biteceğini belirtti. Arzakçı, "Biz de platform olarak hükümetin bu konuda desteklediğimizi her zaman atılacak olumlu adımlar karşısında yanlarında olacağımızı belirtmek istiyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x