Aşkale'de kursiyerler, hünerlerini sergiledi

16 Ocak 2013 Çarşamba 17:42

Erzurum Aşkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce düzenlenen halı dokuma kursuna katılan kursiyerler, ürünlerini sergiledi. Kursa devam eden kursiyerlerden Halime Şimşek ve Gülten Elif Acar’ın 9 ayda elde dokudukları 24 metrekare yün...

Aşkale'de kursiyerler, hünerlerini sergiledi

Erzurum Aşkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce düzenlenen halı dokuma kursuna katılan kursiyerler, ürünlerini sergiledi.

Kursa devam eden kursiyerlerden Halime Şimşek ve Gülten Elif Acar’ın 9 ayda elde dokudukları 24 metrekare yün halı tezgâhtan indirildi. Kurs öğreticisi Nilgül Kuran, bu tür kursların sabır ve özveri istediğini, diğer kursiyerlerin dokudukları halıların da yakında bitirileceğini söyledi.

Kurs hakkında bilgi veren Aşkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cafer Ünver, kursa şu anda 12 kursiyerin devam ettiğini belirterek, ilçedeki bayanlar için bu tür kursların hem gelir kapısı olduğunu hem de bir sanat öğrendiklerini ifade etti ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak, imkânlar ölçüsünde bu tür kursların artarak devam etmesi yönünde çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x