ASMEK’te ‘İşletmelerde Hijyen’ kursu açıldı

18 Ocak 2013 Cuma 16:50

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) bünyesinde ‘İşletmelerde Hijyen’ kursu açıyor. Kursla gıda sektöründe temizlik ve dezenfeksiyon programlarını uygulayabilecek yetkin elemanlar yetiştirilecek....

ASMEK'te ‘İşletmelerde Hijyen' kursu açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) bünyesinde ‘İşletmelerde Hijyen’ kursu açıyor. Kursla gıda sektöründe temizlik ve dezenfeksiyon programlarını uygulayabilecek yetkin elemanlar yetiştirilecek.

Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çaybaşı ASMEK merkezi bünyesinde açılacak olan, kurs için kayıtlar 21–27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika alacak olan kursiyerler, gıda teknolojisi alanında hizmet veren işletmelerin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, yemek fabrikalarında, kafeterya, bar ve restoranlarda çalışabilecek.

    Kursiyerler gıda üretimi yapan ve satan işletmelerde temizlik ve dezenfeksiyon programlarını uygulayabilecek ve kişisel hijyeni sağlamada yetkin olacak. Gıda teknolojisi alanında eğitim almış ve sektör deneyimi olan uzmanlar tarafından verilecek kurs, 48 saat sürecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x