ASMMMO Başkanı Coşar: AVM'lerin kent dışında olması bize zarar veriyor

17 Şubat 2013 Pazar 13:37

Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ahmet Coşar, kentteki büyük alışveriş merkezlerinin (AVM) serbest muhasebeci mali müşavirleri zora soktuğunu söyledi. 2 bine yakın üyelerinin zor günler geçirdiğini ifade...

ASMMMO Başkanı Coşar: AVM'lerin kent dışında olması bize zarar veriyor

Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ahmet Coşar, kentteki büyük alışveriş merkezlerinin (AVM) serbest muhasebeci mali müşavirleri zora soktuğunu söyledi.
2 bine yakın üyelerinin zor günler geçirdiğini ifade eden Coşar, "Adana'daki AVM'lerin çoğunluğunun merkezleri kent dışında. Bu durum hem bize hem de Adana ekonomisine zarar veriyor." dedi.

Coşar, CHP eski milletvekili Hulusi Güvel'in odayı ziyaretinde, sektörlerinde haksız bir rekabet oluştuğuna değindi. Coşar, "Üyelerimiz para kazanamıyor ancak yine de birbirimize karşı daha duyarlı olmalıyız. Adana'daki AVM'lerin çoğunluğunun merkezleri kent dışında. Bu durum hem bize hem de Adana ekonomisine zarar veriyor. Adana'daki yerel yönetimler, gelir artırıcı girişimlerde bulunmalı" diye konuştu.

CHP'li Güvel ise geçmişten günümüze tarım kenti olarak bilinen Adana'nın verimli tarım arazilerini kaybettiğini vurguladı. Güvel, Adana'daki çırçır fabrikalarının binlerce insanın ekmek kapısı olduğunu ancak şimdilerde bu fabrikalardan eser kalmadığını kaydetti. Tarımda gerileme yaşanan Adana'da tarıma bağlı olarak tarımsal sanayinin de gerilediğini ifade eden Güvel, "Birinci sınıf tarım topraklarımız taş yığınları haline getirildi. Uzun yıllar iktidar partisinde görev yapan siyasiler elini taşın altına koymaktan uzak. Adana ile yeterince ilgilenen yok. Tam bir Adanalılık ruhunu oluşturamadık. Bu bilinçle hareket etmezsek Adana ekonomisi çok daha kötü durumlara düşebilir" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x