Atatürk anıtı önünde kitap okudular

27 Mart 2013 Çarşamba 13:50

Bursa’da Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrenci ve öğretmenler Atatürk Anıtı önünde kitap okudu. Etkinlik, Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Ramazan Uçmaz ve Türk Kütüphaneler Derneği Bursa...

Atatürk anıtı önünde kitap okudular

Bursa’da Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrenci ve öğretmenler Atatürk Anıtı önünde kitap okudu.

Etkinlik, Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Ramazan Uçmaz ve Türk Kütüphaneler Derneği Bursa şubesi tarafından düzenlendi. Etkinlikteki amacın büyüklere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu kaydeden Uçmaz, “Az okuyan bir toplumuz. Bu etkinlikle insanlarımıza okuma alışkanlığını bir nebze de olsa kazandırırsak ne mutlu bize.” dedi. Çocuklar da okumanın önemine vurgu yaptı.

139 KİTAP OKUDU

Okuduğu 139 kitapla düzenlenen okuma yarışmasında birinci olan Setbaşı İlkokulu 2/D sınıfı öğrencilerinden Selen Sün de Atatürk anıtı önünde kitap okuyanlardandı. Sün ile aynı yarışmada 119 kitapla ücüncü olan Pelin Çuhadar, okumanın önemine vurgu yaptı. Selen Sün, “Kitap okuyarak yeni bilgiler öğreniyoruz” dedi.

Yarım saat süren etkinlik ilginç görüntülere sahne oldu. Yoldan geçenler şehrin merkezinde kitap okuyan 7’den 70’e bir grup insanı görünce şaşkın bakışlarla kitap okuyanlara baktı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x