Atlantikli öğrenciler triatlonda şampiyonluğu göğüsledi

21 Nisan 2013 Pazar 11:29

Atlantik Eğitim Kurumları Gençlik ve Spor Kulübü, Mersin Taşucu’nda yapılan triatlon Türkiye Şampiyonası'nda yıldız erkeklerde takım sıralamasında Türkiye birincisi oldu. 4 aylık kısa bir sürede böyle bir başarıya imza atan sporcuları...

Atlantikli öğrenciler triatlonda şampiyonluğu göğüsledi

Atlantik Eğitim Kurumları Gençlik ve Spor Kulübü, Mersin Taşucu’nda yapılan triatlon Türkiye Şampiyonası'nda yıldız erkeklerde takım sıralamasında Türkiye birincisi oldu.

4 aylık kısa bir sürede böyle bir başarıya imza atan sporcuları kutlayan okul müdürü Hayri Aavar, "Sporcularımız hem derslerine çok iyi çalışıyor, hem de çok zor olan triatlon gibi zor bir sporu yapıyorlar; kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Atlantik Spor Kulübü Antrenörü Zülfü Karabulut ise öğrencilerin triatlon sporunu çok sevdiğini, çalışmalarını aksatmadıkları için bu başarıyı yakaladıklarını kaydetti. Karabulut, "Yüzme, bisiklet ve koşudan oluşan bu sporun çok eğlenceli ve zamanın sporu olduğunu, Avrupa’da futboldan sonra lisanslı sporcu sayısının en çok triatlon branşında olduğunu biliyoruz. Avrupa’da kitlelere yayılan bu sporu her yaşta insanın yapıyor. Biz de Türkiye'de yaygınlaşması için öğrencilerimize tavsiye ediyoruz. Gelen başarı ilgiyi artıracaktır." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x