Avusturya'daki Türk işadamları e-ticarete ilgi gösteriyor

09 Mart 2015 Pazartesi 11:23

Türkiye'nin dünyaya açılan ticaret köprüsü TUSKON'un Avusturya'daki partneri Viyana Girişimciler Derneği (WUV), işadamlarını önde gelen bilişim şirketleriyle buluşturuyor.Programda konuşan Herold şirketi yetkilisi Georg Schmidt, Avusturya'da...

Avusturya'daki Türk işadamları e-ticarete ilgi gösteriyor

Türkiye'nin dünyaya açılan ticaret köprüsü TUSKON'un Avusturya'daki partneri Viyana Girişimciler Derneği (WUV), işadamlarını önde gelen bilişim şirketleriyle buluşturuyor.

Programda konuşan Herold şirketi yetkilisi Georg Schmidt, Avusturya'da e-ticaret hacminin yüzde kırklara vardığını söyleyerek özellikle Türk kökenli işletmecilerin bu sahada hızla öne çıktığını aktardı.

Aynı şirketten Zübeyde Göksin "Avusturya'da çok büyük Türk kökenli işletmelerimiz var ve bu firmaların sahipleri e-ticarete internette kendini tanıtmaya çok büyük rakamlar ayırıyorlar." ifadelerini kullandı.

WUV Genel Sekreteri Ümit Erdem ise "Avusturya'da Google'ın temsilciliğini yapan Herold'u üye işadamlarımızla buluşturduk. Artık ticaret internette akıyor, işadamı dostlarımızın bu gerçeğin farkında olup bu tarz etkinliklere ilgi göstermeleri de bizi oldukça memnun ediyor." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x