Ayanoğlu: 60 yaşındaki altyapı şebekesini değiştirmek bize nasip oldu

04 Mart 2013 Pazartesi 12:16

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, "Biz altyapıyı değiştirmekle Mardin’de tarihi bir olayı gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Göz boyayarak makyaj yaparak iş yapmadık. Şükürler olsun ki 60 yaşındaki altyapı şebekesini...

Ayanoğlu: 60 yaşındaki altyapı şebekesini değiştirmek bize nasip oldu

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, "Biz altyapıyı değiştirmekle Mardin’de tarihi bir olayı gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Göz boyayarak makyaj yaparak iş yapmadık. Şükürler olsun ki 60 yaşındaki altyapı şebekesini değiştirmek bize nasip oldu." dedi.

MÜSİAD Mardin Şubesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Dost Meclisi toplantılarının bu haftaki konuğu Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu oldu. Ayanoğlu, bilgi birikimini paylaşmanın yanı sıra, göreve geldiği 4 yıllık süre içerisinde yaptıkları icraatlarla ilgili bilgi verdi.

Tüm siyasi kaygılardan uzak büyük bir cesaretle Mardin’in altyapısına el attıklarını ifade eden Başkan Ayanoğlu, "Biz altyapıyı değiştirmekle Mardin’de tarihi bir olayı gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Göz boyayarak makyaj yaparak iş yapmadık. Çünkü yıllardır zaten öyle yapıldı. Öyle olduğu için de 50-60 yıldır biriken sorunlar artık patlama noktasına gelmişti. Altyapı dünyanın her yerinde belediye başkanını yıpratır. Ama biz kendimizi ya da siyasi ikbalimizi değil bu şehri ve bu şehirde yaşayan insanları düşündük. Şükürler olsun ki 60 yaşındaki altyapı şebekesini değiştirmek bize nasip oldu. Bu çalışmalar kolay olmadı çünkü Mardin gibi çok zor bir coğrafyada çalışmalar gerçekleştirdik. Bir metre genişliğinde ki iş makinalarıyla dar ve dik sokaklarda çalıştık. Bu süre içinde halkımız sıkıntı çekti ama sabır da gösterdi. Çalışmaların yüzde doksanı bitti. Artık bu çalışmaların semeresini almaya başladık. Sularımız temiz ve sağlıklı akıyor. Altyapısı tamamlanan sokakları gezmenizi öneririm. Adeta rüya gibi buram buram tarih kokuyorlar. Mardin’in tüm sokakları öyle olacak.” dedi.

Mardin'i yaşanılır kılan tüm eserleri kısa sürede içerisinde tamamlayıp halkın hizmetine sunduklarını belirten Başkan Ayanoğlu şunları söyledi: "Mardin’e 50 bin metrekare büyüklüğünde 11 park kazandırdık. Özellikle Yaz mevsiminde bu parklar dolup taşıyor. Mardin’in bir evlendirme dairesi bile yoktu.Ama şu an var. Çağdaş şehirler de kullanılan Katı Atık Tesislerini Mardin’e kazandırdık. Türkiye’deki çoğu şehirde Katı Atık Tesisi yok. Ama şükürler olsun Mardin’de var. Semt spor sahaları, mezbahane binası, hayvan barınağı gibi bir şehri gerçek anlamıyla şehir yapan tüm eserleri Mardin’e kazandırdık." şeklinde konuştu.

Dost Meclisi toplantısı, sunulan ikramların ardından soru-cevap kısmı ile dilek ve temennilerle sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x