Bağlama ustalarından müzik ziyafeti

29 Nisan 2015 Çarşamba 12:31

Bursa’da düzenlenen konserde bağlamanın usta isimleri Erdem Özdemir ile Ersen Varlı izleyenlere tadına doyulmaz bir gece yaşattı.Nilüfer Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi (UÜ) Devlet Konservatuvarı ile birlikte gerçekleştirdiği konserde...

Bağlama ustalarından müzik ziyafeti

Bursa’da düzenlenen konserde bağlamanın usta isimleri Erdem Özdemir ile Ersen Varlı izleyenlere tadına doyulmaz bir gece yaşattı.

Nilüfer Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi (UÜ) Devlet Konservatuvarı ile birlikte gerçekleştirdiği konserde usta sanatçılar bağlama resitali sundu.

Uğur Mumcu Sahnesinde düzenlenen Uludağ Üniversitesi devlet konservatuvarı konserleri kapsamında Erdem Özdemir ve Ersen Varlı yorumlarıyla izleyenlere müzik ziyafeti sundu.

Aynı zamanda Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyeliği yapan Özdemir ve Varlı ‘Nasib olsa yine gitsem yayla’ya isimli türkü ile başlayıp ‘Ne kaçarsın benden melek sevdiğim’, ‘Aşağıdan gelen telli turnalar’ gibi çok sevilen türküleri seslendirdi.
Konsere katılanlar türküler diyarında keyifli bir yolculuk yaptı. Gecenin sonunda Erdem Özdemir ve Ersen Varlı ayakta alkışlandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x