Balıkesir Özel Fırat Ortaokulu öğrencileri 250 fidan dikti

29 Nisan 2015 Çarşamba 12:26

Balıkesir'deki Özel Fırat Ortaokulu öğrencileri, "Bir Dikili Ağacın Olsun" projesi kapsamında 250 adet fidan dikti. Okulun 6. sınıf öğrenci ve öğretmenlerinin önderlik ettiği, yeşili ve ağacı sevdirme etkinliğinde örnek bir çalışma...

Balıkesir Özel Fırat Ortaokulu öğrencileri 250 fidan dikti

Balıkesir'deki Özel Fırat Ortaokulu öğrencileri, "Bir Dikili Ağacın Olsun" projesi kapsamında 250 adet fidan dikti. Okulun 6. sınıf öğrenci ve öğretmenlerinin önderlik ettiği, yeşili ve ağacı sevdirme etkinliğinde örnek bir çalışma ortaya koyuldu. Orman İşletme Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan etkinlikte öğrenciler, okul genelinde çalışma yaparak 250 fidan temin etti. Ardından Gökköy mevkisindeki DSİ alanına diktiler.

Yaparak ve yaşayarak öğrenmenin çok daha önemli olduğunu belirten Müdür Yardımcısı İsmail İnan, fidan dikmenin öğrencilerin gelişiminde çok önemli olduğunu söyledi. İnan, "Öğrencilerimiz çok mutlu oldu. Kutlu Doğum Haftası'nı gerçekleştirdiğimiz şu günlerde 6. sınıf öğrencilerimiz, Peygamber Efendimiz (SAV)'in, 'Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile bugün elinizdeki fidanı dikin.' hadis–i şerîfinden etkilenerek, çevreyi koruma ve ona sahip çıkmanın önemini lafta bırakmadılar. Öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x