Başbakan geliyor diye MHP’nin seçim afişlerini söktüler

12 Mayıs 2015 Salı 17:31

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, Başbakan Ahmet Davutoğlu geliyor diye mitingden önce İlçe Seçim Kurulu'nca verilen izinle kanuni hakları olan ve ücretini ödedikleri, bilbordlardaki reklamlarının, İlçe Seçim Kurulu kararı olmadan...

Başbakan geliyor diye MHP'nin seçim afişlerini söktüler

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, Başbakan Ahmet Davutoğlu geliyor diye mitingden önce İlçe Seçim Kurulu'nca verilen izinle kanuni hakları olan ve ücretini ödedikleri, bilbordlardaki reklamlarının, İlçe Seçim Kurulu kararı olmadan söküldüğünü söyledi. Öztürk, “Yasal hakkımız olan ve ücretini ödediğimiz bilbordlardaki seçimle ilgili reklamlarımız, İlçe Seçim Kurulu kararı olmadan hukuka aykırı bir şekilde sökülmüş, seçim çalışmalarımız engellenmiş ve partimiz mağdur edilmiştir. Elimizde, söküm yapan kolluk güçlerinin kayıtları, saat itibarıyla mevcuttur. Partimize tebliğ edilmeden, basın savcısı kanalı ve kolluk güçleri marifetiyle 298 Sayılı Seçim Kanunu'nun 20. maddesinde tek yetkili merci olarak gösterilen ilçe seçim kurulunun yetkileri, tarafsızlığını açıkça yitirmiş hukuk tanımaz iktidar güçleri tarafından gasp edilmiştir.” dedi.

Afişlerin sökülme kararını Denizli Valisi’nin, seçim kuruluna sevk yerine hukuksuz bir şekilde uygulanması talimatı verdiğini ileri süren MHP İl Başkanı Öztürk, “Uygulamayı yaptıran Denizli Emniyet Müdürü, kararın uygulanması talimatı veren Denizli Basın Savcısı. Afişlerimizin neresi, nerenize battı? Kaçak saraya 1 milyar 370 TL harcanmasını hatırlatmak mı? Oslo görüşmelerini, ihanet pazarlıklarını hatırlatmak mı? 17/25 Aralık rüşvetçilerini akladıklarını hatırlatmak mı? Bu afişler sizi neden rahatsız etti? Gerçi biz neden rahatsız olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Bu hesap, mahşere kalmadan görülecektir.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x