Başkan Başer: Kentesl dönüşüm ile Yozgat’ın çehresi değişecek

19 Şubat 2013 Salı 17:42

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Yozgat’ta yapılacak 634 konut ile ilin çehresinin değişeceğini söylediToplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Yozgat eski sanayi bölgesine yapılacak olan proje ile...

Başkan Başer: Kentesl dönüşüm ile Yozgat'ın çehresi değişecek

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Yozgat’ta yapılacak 634 konut ile ilin çehresinin değişeceğini söyledi
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Yozgat eski sanayi bölgesine yapılacak olan proje ile ile ilgili yerinde incelemelerde bulunan Başkan Başer, gazetecilere proje hakkında bilgi verdi.
Yozgat Belediyesi tarihinin en büyük projesinin kentsel dönüşüm projesi olduğunu belirten Başkan Başer, "TOKİ Başkalığında görüşme yaparak Eski Sanayi Sitesinde, kentsel dönüşüm için yüzde 34 oran ile anlaşma sağladık. Yozgat’ta bugün itibariyle cumhuriyet tarihinin en büyük projesi başlamış olacak. Yaklaşık 60 bin metrekarelik alanda Yozgat belediyesi kentsel dönüşüm projesi tamamlandı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile hem ön protokolü hem de kesin protokolü yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde çalışmaları hızla devam edecek." dedi.
Sanayi sitesindeki mülk sahipleri anlaşarak bu yıl içerisinde inşaat çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Başkan Başer, şöyle konuştu: "Burada bulunan mülk sahipleri ile anlaşarak bu yıl içerisinde inşaat çalışmalarına başlayacağız Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’ın bu konutların yapılmasında çok büyük katkıları oldu bu vesile ile ben kendilerine teşekkür ediyorum. TOKİ burada belki sıfır karla Cumhuriyet tarihinin en büyük projesini gerçekleştirmiş olacak. Burada yaklaşık 634 konutumuz olacak 2+1,3+1 ve 4+1 konutlarımız olacak. Ayrıca ilimizde ticari bir alan ihtiyacımız vardı biz bu ihtiyacımızı buraya yapılacak 18 bin metrekarelik bir alanla karşılayacağız. Kentsel dönüşüm kapsamında burası sokaklarıyla, caddeleriyle, modern çağın gerektirdiği yeşil alanıyla ve otoparkıyla inşallah ilimizin ihtiyacı olan konut ihtiyaçlarını kaliteli konutlarla karşılayacağız. Buraya 20 metrelik bulvarlar açacağız ve ilimizde ilk defa birbirine paralel bulvarlarda açılmış olacak. Burası ilimizin vitrini görünümündeydi. Camileri, okulları ve binaların arasında mesafeleri ile hakikaten son derece estetik olarak düşünülmüş güzel bir projeyi hayata geçireceğiz. Osmanlı Selçuklu mimarisini yansıtacak dış cephesi ile ilgili teknik çalışmalar devam ediyor. Burası 30 yıllık bir çalışmanın ürünü ve 110 Milyon TL’lik bir yatırım ve belediyemizin bugüne kadar en büyük projesi olacak. Bu yıl içerisinde başlanacak inşaatımız 2 yıl içerisinde tamamlanacak. Ben bu kentsel dönüşümün ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x