Başkan Gözen: Hedefimiz daha yaşanabilir bir Turhal

30 Ocak 2013 Çarşamba 12:00

Tokat Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, hedeflerinin daha yaşanabilir bir Turhal olduğunu söylediBelediye Başkanı Ali Gözen, Turhal Polisevi'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; Tokat, Turhal ve Zile’den çok sayıda basın mensubu...

Başkan Gözen: Hedefimiz daha yaşanabilir bir Turhal

Tokat Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, hedeflerinin daha yaşanabilir bir Turhal olduğunu söyledi


Belediye Başkanı Ali Gözen, Turhal Polisevi'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; Tokat, Turhal ve Zile’den çok sayıda basın mensubu katıldı. Belediyeyi devraldıklarında adeta bir enkaz aldıklarını kaydeden Belediye Başkanı Ali Gözen, şimdilerde ise ciddi bir borçlarının olmadığını personele ise aylık düzenli olarak ödeme yaptıklarını belirtti. 2012 yılını başarılı bir şekilde geride bıraktıkları ifade eden Başkan Gözen, 2013 yılında bir çok proje ve yatırımla ilçenin çehresini değiştireceklerini anlattı. 2012 yılındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Gözen, "2012 yılında ilçemizin sembolü haline gelecek sosyal tesi ve kule inşaatımıza başladık. İnşallah havalar iyi giderse mart ayında hizmete açmayı düşünüyoruz. Mevcut şehir mezarlığımız ihtiyacı karşılamadığı için 4 bin kişilik 214 bin metrekarelik alana yeni şehir mezarlığı yaptırdık. Halkımızın hizmetine açtık. Her mahalleye park yaparak sorununu da çözdük. Ayrıca 15 tane de spor park yaptırdık. Yeni yılda park çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. İlçemizdeki su sayaçlarını elektronik su sayaçlarına dönüştürdük. Şu anda 21 bin elektronik su sayaçlı abonemiz var. İlçemize 7 tane halk otobüsü aldık. İçme suyu ve kanalizasyon hatlarının büyük bir kısmını yeniledik. Şehrin bir çok yerinde ışılandırma, yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi yaptık." dedi.

Belediye iş hanlarının dış kaplama ve ısı sorunlarını çözdüklerini dile getiren Başkan Gözen, "Seyyar satıcılara modern iş yerleri, Çivril ve karasu dereleri ıslah çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Halk otobüslerimiz Turkart uygulamasına geçti. Kayacık, Hacılar ve Binevler köprüleri genişletildi.” bilgisini verdi. Başkan Gözen, yaptığı açıklamada 2013 yılında ilçedeki hizmet kalitesinin daha artacağını belirterek şöyle konuştu: "2013 yılında özellikle asfalt, parke ve çevre düzenleme çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Geçen yıl ilçemize 1 milyon 400 bin metrekare parke döşemiştik. Bu yılda da ilçemize 3 milyon metrekare parke döşemeyi hedefliyoruz. Turhal Kalesi'nin restorasyon çalışmalarına Tokat Valiliği ile birlikte başlanacak. Ayrıca ilçemize yeni yapılacak 200 yataklı yeni devlet hastanesi, 500 kişilik YURTKUR öğrenci yurdu, Yazıtepe Barajı çalışmaları, engelsiz yaşam merkezi, TOKİ yoksul konutları ve Yüksekokul inşatımızın inşatlarına başlanacaktır. Bunların biran önce başlaması için takip çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız ilçemizi daha modern ve yaşanılır hale getirmektir.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x