Başkan Nevzat Palta 85 vatandaşı kutsal topraklara uğurladı

06 Şubat 2013 Çarşamba 14:21

Aksaray'dan 85 kişilik ilk umre kafilesi, Müftülük önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi.        Uğurlama törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Müftüsü Bekir...

Başkan Nevzat Palta 85 vatandaşı kutsal topraklara uğurladı

Aksaray'dan 85 kişilik ilk umre kafilesi, Müftülük önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi.

        Uğurlama törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Müftüsü Bekir Gülce umreci vatandaşlar ve yakınları katıldı. Belediye Başkanı Nevzat Palta, mukaddes topraklara giden vatandaşların Türk milletinden, İslam âleminden ve tüm insanlık adına dualarını esirgememelerini isteyerek şunları söyledi: “Bugün 85 kardeşimizi Umreye yolcu edeceğiz. Bu kardeşlerimize öncelikle hayırlı yolculuklar diliyorum. O topraklar umre de olsa hac da olsa sonuçta nasipten öteye gitmez. Oralara gittiğiniz zaman vakitlerinizi güzel bir şekilde değerlendirin. İnşallah o topraklarda bol bol ibadet yapar aynı zamanda kendiniz için, yakınınız için ülkemiz için, milletimiz için, bütün müminler Müslümanlar için, dünya Müslümanları için, onların barış ve huzuru için dua etmenizi temenni ediyorum. Şöyle çevremize baktığımızda Suriye ve Irak’tan tutun da dünyanın değişik ülkelerinde maalesef Müslümanlara zulüm edilmekte. Dolayısıyla orada bol bol dua edin. Bu dualarınızın karşılığında hem çevremize hem ülkemize hem de dünyaya inşallah huzur ve barış gelsin.”

        Yapılan duaların ardından Başkan Nevzat Palta, umreye gidecek vatandaşları helalleşerek kutsal topraklara uğurladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x