Başkan Toksoy: Başbuğ Alparslan Türkeş'i rahmet ve minnetle anıyoruz

03 Nisan 2015 Cuma 11:20

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, "Türk dünyasının bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'i vefatının 18. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz." dedi. Başkan Toksoy,Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli siyaset ve devlet...

Başkan Toksoy: Başbuğ Alparslan Türkeş'i rahmet ve minnetle anıyoruz

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, "Türk dünyasının bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'i vefatının 18. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz." dedi.

Başkan Toksoy,Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli siyaset ve devlet adamlarından birisi olan Cennet mekân Başbuğ Alparslan Türkeş, milletimizin yine bugünkü gibi Türkiye’nin bütünlüğü tehlikedeyken ağır buhranlara boğuştuğu ve kendi değerleri içinden bir umut aradığı dönemde ortaya çıkarak, muhteşem eserlere damgasını vurmuş gerçek bir dava adamı olduğunu söyledi. "Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, ülkenin milli birliği ve bütünlüğü için bu uğurda hiçbir fedakârlıktan da kaçınmadığının altını çizen Toksoy, hayatını ülkesine ve milletine adanmışlığın çok önemli ve güzel örneklerini ortaya koymuş olması, Başbuğumuzun siyasi kişiliğinin en kısa ve özlü ifadesidir. Liderliği, azmi, bilgisi, kararlılığı ve cesareti herkes tarafından takdirle karşılanmış olan Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk-İslâm aleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış, onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok arttı. Vatan ve millet sevgisini yüreğinde barındıran ve önemli bir kişiliğe sahip olan merhum liderimiz Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği kadrolar ondan aldıkları ilham, güç ve iradeyle dün olduğu gibi bugün de ülkesi ve milleti için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdırlar. Bu vesile ile Başbuğ’umuz merhum Alparslan Türkeş’i vefatının 18. yıldönümü vesilesiyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; Türk-İslâm âlemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyorum. Merhum liderimizin Ruhu Şad mekânı Cennet olsun." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x