Başkan Uğurlu, kendisine mektup yazan öğrenciyi ziyaret etti

20 Mart 2013 Çarşamba 17:31

Karaman 100. Yıl Ortaokulu öğrencisi Esra Demir’in Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’ya yazdığı mektup karşılık buldu. Ortaokul 8. sınıf öğrencisi Demir, Başkan Uğurlu’ya yazdığı mektupta; şehir merkezinin etrafındaki boş...

Başkan Uğurlu, kendisine mektup yazan öğrenciyi ziyaret etti

Karaman 100. Yıl Ortaokulu öğrencisi Esra Demir’in Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’ya yazdığı mektup karşılık buldu.

Ortaokul 8. sınıf öğrencisi Demir, Başkan Uğurlu’ya yazdığı mektupta; şehir merkezinin etrafındaki boş alanların çöplerden temizlenmesi, yeşillendirilmesi ve çevre koruma ile ilgili geliştirdiği atık maddelerden organik gübre yapılması ‘Verimli Tohum Bombası’ fikrinden bahsederek bu konuyu yüz yüze konuşmak için başkanı okuluna davet etti.

Esra Demir’in mektubunun Karaman Belediyesi’ne ulaşması sonrası Başkan Uğurlu, eşi Hilal Uğurlu ile birlikte 100. Yıl Orta Okulu’na giderek hem Esra ile tanıştı hem de Okul Müdürü Mehmet Yeter’i ziyaret etti. Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’yu karşısında gören Esra Demir heyecanlandı. Ortaokul öğrencisinin arzusunu yerine getiren Başkan Uğurlu, Esra’nın yazdığı mektup ve çizdiği resimden etkilendiğini dile getirdi.

Yaşadığı şehre ve çevreye verdiği önemden dolayı 8. sınıf öğrencisi Demir’e teşekkür eden Başkan Uğurlu, şunları kaydetti: “Esra’nın düşündüğü her şey olabilecek şeyler. Çocuklarımızın, gençlerimizin, çevremizin, doğamızın sorunlarına bu kadar hakim olmaları ve çözüm üretmeye çalışmak için proje üretmeleri çok önemli. Bazı sorunların çözümü için sadece kurum ve kuruluşların çabaları yeterli olmayabilir. Mutlaka fertlerin de duyarlı olması gerekir. Gençlerimiz, bu duyarlılıklarıyla kesinlikle büyüklerine örnek olacaklardır. Bu cesaretini hiçbir zaman kaybetmemesini diliyorum.”

Okul Müdürü Mehmet Yeter de okulun bazı ihtiyaçlarının çözümü konusunda Başkan Uğurlu’dan destek istedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x