Başkan Yaşar'dan yerli sanayiye destek sözü

19 Ocak 2013 Cumartesi 11:16

OSTİM yöneticileri ile bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yerli sanayinin gelişmesi için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız.” dedi. OSTİM yönetim kurulu Başkanı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri ile...

Başkan Yaşar'dan yerli sanayiye destek sözü

OSTİM yöneticileri ile bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yerli sanayinin gelişmesi için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız.” dedi.

OSTİM yönetim kurulu Başkanı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Yaşar, OSTİM bölgesinde hayata geçmeye başlayacak olan projelerle ilgili bilgi aldı. Ankara’da sanayinin önemli bölgelerinden birinin OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin olduğunu ifade eden Yaşar, böyle bir merkezin Yenimahalle’de olmasının ayrıca önemli olduğunu söyledi. Memur kenti olarak görülen Ankara’nın artık sanayi merkezi olmaya aday olduğunu da belirten Yaşar, yerli üretime verilecek destekle bu hedefin gerçekleşebileceğinin altını çizdi.

Görevi devraldığı ilk günlerde bürokratlarına yerli malı alımı yapmaları konusunda bir genelge yayınladığını da belirten Yaşar, “Göreve geldiğim zaman ilk işi olarak bürokratlarımı alımları kendi bölgemizden yapalım, eğer kendi bölgemizde bulamıyorsak muhakkak yerli alım yapalım diye bir genelge yayınladım. Bizim bölgemizde ve ülkemizde destek verildiği zaman her üretimi yapacak sanayi bölgeleri ve firmalar var. Sanayi bölgelerine kamu kurumları, merkezi hükümet ve iş adamları olarak inanıp güvenirsek gerekli desteği sağlarsak bizim dışarıya hiçbir ihtiyacımız kalmaz” dedi. Yaşar, belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x