Batman Belediyesi 40 metruk evin yıkımını tamamladı

20 Şubat 2013 Çarşamba 17:46

Batman Belediyesi ay başında yıkım kararı aldığı metruk bina diye tabir edilen ve madde bağımlıların mesken tuttuğu 60 evden 40’ının yıkımını gerçekleştirdi. Belediye Başkanvekili Serhat Temel, önümüzdeki hafta sonuna kadar geriye...

Batman Belediyesi 40 metruk evin yıkımını tamamladı

Batman Belediyesi ay başında yıkım kararı aldığı metruk bina diye tabir edilen ve madde bağımlıların mesken tuttuğu 60 evden 40’ının yıkımını gerçekleştirdi. Belediye Başkanvekili Serhat Temel, önümüzdeki hafta sonuna kadar geriye kalan 20 evin de yıkımını tamamlayacaklarını söyledi.

Batman Belediyesi yıkımı yönünde tespit yapılan 60 ev için şubat ayının başında yıkım kararı aldı. Belediye yıkım ekipleri Akyürek, Karşıyaka, Beşevler, Yeşiltepe, 19 Mayıs, Bayındır, Petrolkent, Hürriyet, Şafak, Seyitler, Aydınlıkevler, Güneykent, Huzur, Çamlıca ve İluh mahallerinde 40 metruk evin yıkımını tamamladı. Belediye Başkanvekili Serhat Temel, bu evleri özellikle uyuşturucu ve madde bağımlıların mesken tuttuğunu; kentte yaşanan kapkaç, yaralama ve tecavüz vakalarının en çok yaşandığı alanların başında geldiğini; metruk bina diye tabir edilen evlerin kent için tehlike arz ettiğini; halktan gelen yoğun talep üzerine bu evleri yıkmaya başladıklarını kaydetti. Tespit ettikleri 60 evden şu ana kadar 40’ında yıkımı gerçekleştirdiklerini söyleyen Temel, önümüzdeki hafta sonuna kadar geriye kalan evleri de yıkacaklarını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x