Batman Belediyesi 70 metruk evi yıktı

28 Şubat 2013 Perşembe 14:26

Batman Belediyesi bu ayın başından itibaren metruk bina diye tabir edilen ve madde bağımlıların mesken tuttuğu 70 evin yıkımını tamamladı. Batman Kent Konseyi’nin son toplantısında alınan kararla Batman Belediyesi yıkım ekipleri, Valilik...

Batman Belediyesi 70 metruk evi yıktı

Batman Belediyesi bu ayın başından itibaren metruk bina diye tabir edilen ve madde bağımlıların mesken tuttuğu 70 evin yıkımını tamamladı.

Batman Kent Konseyi’nin son toplantısında alınan kararla Batman Belediyesi yıkım ekipleri, Valilik Özel İdaresi desteğiyle metruk evlerin yıkımını başlatmıştı.
Şubat ayının ilk haftasından bu yana birçok mahallede tespiti yapılan 70 metruk ev belediye yıkım ekipleri tarafından tek tek yıkılarak, binalardan arta kalan molozlar temizlendi. Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, Akyürek, Karşıyaka, Beşevler, Yeşiltepe, 19 Mayıs, Bayındır, Petrolkent, Hürriyet, Şafak, Seyitler, Aydınlıkevler, Güneykent, Huzur, Çamlıca ve İluh mahallerinde toplam 70 metruk evin yıkımını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çalışmaların yaklaşık 20 gün sürdüğünü söyleyen Başkan Vekili Temel, “Özellikle uyuşturucu ve madde bağımlıların mesken tuttuğu, kentte yaşanan kapkaç, yaralama ve tecavüz vakaların en çok yaşandığı alanların başında gelen metruk bina diye tabir edilen bu evler kent ciddi bir tehlike arz ediyordu. Halkımızın bu evlerin yıkılmasına dönük yoğun talepleri vardı bizden. Yıkım ekiplerimiz İl Özel İdare’nin de desteğiyle 70 evin yıkımını gerçekleştirdi. Yıkılan bu binalardan arta kalan 2 bin 500 metreküp moloz da temizlendi.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x