Bavyera'da 9 yıllık Gymnasium'a yoğun ilgi

25 Nisan 2015 Cumartesi 12:25

Almanya'nın Bavyera eyaletinde Gymnasium okullarının eğitim süresi konusunda tartışmalar devam ederken, öğrencilerin dokuz yıllık Gymnasium okullarına yoğun ilgi gösterdiği bildirildi. Eyalet hükümeti, bu okulların eğitim süresini sekiz...

Bavyera'da 9 yıllık Gymnasium'a yoğun ilgi

Almanya'nın Bavyera eyaletinde Gymnasium okullarının eğitim süresi konusunda tartışmalar devam ederken, öğrencilerin dokuz yıllık Gymnasium okullarına yoğun ilgi gösterdiği bildirildi.

Eyalet hükümeti, bu okulların eğitim süresini sekiz yıla düşürmüş ve halktan gelen tepkiler üzerine geri adım atıp hem sekiz hem de dokuz yıllık eğitim imkanı sunmuştu. Eyaletin Aşağı Franken bölgesinde dokuz okulda velilere seçme hakkı sunulduğu ve tercihin dokuz yıllık eğitimden yana olduğu belirtildi.

Bavyera Radyosu, Aschaffenburg kenti yakınlarındaki Spessart Gymnasium okulunda öğrencilerin yüzde 90'ının bu yönde tercih yaptığını duyurdu. Öğrencilerden gelen yoğun talebe yetkililerde şaşırıyor. Veliler ve öğrenciler, eğitim süresinin kısaltılmasıyla daha fazla baskı altında kaldıklarından şikâyetçi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x