Bayburt’ta uyuşturucu operasyonu: 17 kişi gözaltına alındı

21 Mart 2013 Perşembe 14:54

Bayburt merkezli düzenlene uyuşturucu operasyonunda 6 ayrı ilde 17 kişi gözaltına alındı, Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik...

Bayburt'ta uyuşturucu operasyonu: 17 kişi gözaltına alındı

Bayburt merkezli düzenlene uyuşturucu operasyonunda 6 ayrı ilde 17 kişi gözaltına alındı,
Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik başlatılan çalışma kapsamında, Bayburt, Samsun, İstanbul, Trabzon, Gümüşhane ve Van ilerinden önceden tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında Bayburt'ta S.Ş, İ.A, T.D, Ö,A, S.G, E.Ç, S.K. ve S.B. Trabzon'da, N.Y, R.Y, R.G, Ç.K, H.Y, Van'da, M.B, Gümüşhane'de S.K, İstanbul'da T.A, ile Samsun'da Ş.Ç. olmak üzere toplam 17 şüpheli şahıs göz altına alındı. Kentteki uyuşturucu madde ticaretine yönelik çalışmalar kapsamında 13 ayrı uyuşturucu madde ticaretine yönelik yakalamalarda toplam 43 şüpheli şahıs ile ilgili işlem yapıldı. Operasyonlarda 325 gram toz esrar, kubar ve plaka halinde basılmış bir kısmı satışa hazır hale getirilmiş fişek halinde esrar maddesi, 196 kök hint keneviri, 15 gram kenevir tohumu, bir kısmı içilmiş zıvanalı esrar maddesi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet fişek, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet Aselsan marka telsiz ele geçirildi.

Gözaltına alınan 17 kişiden 9'u Bayburt Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x