Bayraklı’da öğrencilere yönelik yangın tatbikatı yapıldı

20 Aralık 2012 Perşembe 10:00

İzmir'de Bayraklı Belediyesi Nene Hatun Kız Misafirhanesi’ndeki öğrencilere yönelik yangın tatbikatı düzenlendi. Uzman Cavit Durna tarafından verilen eğitimde yangına karşı alınması gereken tedbirler, yangın sırasında ve daha sonra yapılacaklar...

Bayraklı'da öğrencilere yönelik yangın tatbikatı yapıldı

İzmir'de Bayraklı Belediyesi Nene Hatun Kız Misafirhanesi’ndeki öğrencilere yönelik yangın tatbikatı düzenlendi. Uzman Cavit Durna tarafından verilen eğitimde yangına karşı alınması gereken tedbirler, yangın sırasında ve daha sonra yapılacaklar anlatıldı. Konuyla ilgili desteklerinin süreceğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bu tür eğitim seminerleri, belediye birimleri dahil olmak üzere devam edecek.” dedi.

Yangın türleri ve bu konuda yapılması gerekenler konusunda bilgilendirilen öğrenciler, en az zararla kurtulmanın püf noktalarını öğrendi. Kısa filmlerle desteklenen eğitim kapsamında yangın tatbikatı da yapıldı. Haberleri olmadan çalınan yangın alarmıyla kendilerini dışarıya atan öğrenciler, misafirhane önünde yangın tüpü kullanarak ateş söndürdü. Eğitimde, yangında ilk işin, varsa yangın alarmı düğmesine basmak, elektrik ya da doğalgaz vanalarını kapatarak itfaiyeye haber vermek olduğu vurgulandı. Yangında yardımlaşmanın da önemine değinilirken söndürme cihazları ve kullanımları da öğretildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x