Belçika'da genel grev haftası

21 Nisan 2015 Salı 13:58

Belçika'da Kamu Hizmetleri Genel Merkezi Sendikası (ACOD/CGSP) bütün kamu sektörlerine seslenerek yarın iş bırakmalarını istedi. Brüksel'in toplu taşıma şirketi (STIB/MIVB), FLAMAN TOPLU TAŞIMA ŞİRKETİ (DE LİJN) ve DEVLET DEMİR YOLLARI...

Belçika'da genel grev haftası

Belçika'da Kamu Hizmetleri Genel Merkezi Sendikası (ACOD/CGSP) bütün kamu sektörlerine seslenerek yarın iş bırakmalarını istedi. Brüksel'in toplu taşıma şirketi (STIB/MIVB), FLAMAN TOPLU TAŞIMA ŞİRKETİ (DE LİJN) ve DEVLET DEMİR YOLLARI (SNCB/NMBS) yarın tüm gün hizmet vermeyecek.

Kamu Hizmetleri Genel Merkezi Sendikası (ACOD/CGSP) bu girişimleriyle kamuda yapılan kemer sıkma politikalarını, tasarruflardan dolayı işçi başına artan iş yükünü, hükümetin bu konudaki ilgisizliğini, emeklilerin maaşlarında enflasyona göre artışının bir sene dondurulmasını protesto ediyor.

ACOD/CGSP Başkanı Chris Reniers, "Bu hükümete daha güçlü bir sinyal vermek için bu tür grevleri düzenliyoruz. İşçilerin iş yükü sürekli artmakta ve hakları olmalarına rağmen bunlar ciddiye alınmıyor." dedi.

DEVLET DEMİR YOLLARI (SNCB/NMBS)

Devlet Demir Yolları (SNCB/NMBS) yetkilileri 21 Nisan salı günü saat 22:00’den 22 Nisan Çarşamba günü saat 23:00’e kadar ciddi aksaklıkların olacağını bildirdi. Uluslararası tren şirketi Thalys'te de ciddi aksaklıkların yaşanması bekleniliyor.

FLAMAN TOPLU TAŞIMA ŞİRKETİ (DE LİJN)

Flaman Bölgesi ve Brüksel'in bazı bölgelerinde hizmet veren De Lijn şirketi internet sitesinden yapmış olduğu açıklamada grev sabahı sitelerinden son gelişmelerin takip edilebileceğini açıkladı.

BRÜKSEL'İN TOPLU TAŞIMA ŞİRKETİ (STİB/MIVB)

Başkent Brüksel’de hizmet veren toplu taşıma şirketlerinde de ciddi aksaklıkların yaşanacağı bilgisi geldi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x