Belediye 50 noktaya sokak hayvanları için suluk yerleştirdi

12 Nisan 2013 Cuma 15:20

Adana Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarının yaz sıcağında susuz kalmasını önlemek için kentin 50 noktasına otomatik suluk yerleştiriyor.Avrupa ülkelerinde de kullanılan otomatik sulukları inceleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili...

Belediye 50 noktaya sokak hayvanları için suluk yerleştirdi

Adana Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarının yaz sıcağında susuz kalmasını önlemek için kentin 50 noktasına otomatik suluk yerleştiriyor.

Avrupa ülkelerinde de kullanılan otomatik sulukları inceleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Havaların ısınmasıyla sokak hayvanlarının su ihtiyacının karşılanması için böyle bir proje geliştirdik. Belirlediğimiz 50 noktaya bu sulukları yerleştireceğiz.” dedi.
Süs havuzları ve göletlerdeki suların kimyasal içerdiği için sokak hayvanlarının sağlığı açısından sakıncalı olduğunu belirten Zihni Aldırmaz, gerektiğinde sulukların sayısının artırılacağını kaydetti.
Zihni Aldırmaz, şöyle devam etti: “Otomatik sulukta sistem suyu şehir suyundan alıyor. Gelen su alttaki bölgede birikiyor. Su eksildiğinde yeniden doluyor. Sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının su ihtiyacı bu şekilde karşılanacak. İnsanlara olduğu gibi hayvanlara da duyarlı olunmalı. Bizimle işbirliği yaptığı için DOHAYKO’ya da teşekkür ediyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x