Belediye personeline Ön Mali Kontrol Yönetmeliği semineri

26 Şubat 2015 Perşembe 13:27

Çorlu Belediye personeline Ön Mali Kontrol Yönetmeliği ile ilgili seminer verildi. Çorlu Belediye Meclisi’nin 4 Şubat 2015 tarihli toplantısında kabul edilen ve onaylanmak üzere Maliye Bakanlığı’na gönderilen Mali Hizmetler Müdürlüğü...

Belediye personeline Ön Mali Kontrol Yönetmeliği semineri

Çorlu Belediye personeline Ön Mali Kontrol Yönetmeliği ile ilgili seminer verildi.

Çorlu Belediye Meclisi’nin 4 Şubat 2015 tarihli toplantısında kabul edilen ve onaylanmak üzere Maliye Bakanlığı’na gönderilen Mali Hizmetler Müdürlüğü Ön Mali Kontrol Yönetmeliği ile ilgili olarak seminer salonunda, daire müdürleri, gerçekleştirme görevlileri ve taşınır kayıt kontrol yetkililerinin katıldığı bir seminer düzenlendi. Mali Hizmetler Müdürlüğü Uzman Yardımcıları Gökhan Kürkçü ve Fatih Yalaza tarafından harcama ve ön mali kontrol hakkında sunum yapıldı. Söz konusu sunumda harcama süreci, harcama sürecinde yer alan görevliler ve sorumluları, harcama yaparken doğru bütçe kodlarını kullanılması ve yeterli ödenek olup olmadığının kontrol edilmesi, ödenek üstü harcama yapılmasının yol açacağı sıkıntılar, ön mali kontrolün niteliği ve önemi, yeni yönetmeliğin uygulanma esasları hakkında bilgi verildi.

Ayrıca müdürlüklerin harcama yaparken doğru bütçe kalemlerini kullanmaları, ödenek üstü harcama yapılmasının önlenmesi ve herhangi bir alanda harcama yapılmadan önce Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ön Mali Kontrol Birimi’nden onay alınmadan harcama yapılmayacağı belirtildi.

Düzenlenen seminere Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Belediye Başkan Yardımcıları; Serhad Çatalkaya, Erdoğan Demirci, Ahmet Sarıkurt ve Kemaleddin Avcı da katıldı. Seminere katılan daire müdürleri ve personele hitaben bir konuşma yapan Başkan Baysan, geçmişte mevzuatlar çerçevesinde hareket edildiğini hatırlatarak ileriki zamanlarda da yapılacak harcamalarda bütçe disiplininden taviz verilmeyeceğini belirtti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x