Bergama’da Büyükşehir Kanunu anlatıldı

24 Ocak 2013 Perşembe 17:46

Bergama Ticaret Odası (BERTO), Büyükşehir Kanunu il ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Bergama Meslek Yüksekokulu konferans salonundaki toplantının açılış konuşmasını BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, yeni kanunun Bakırçay...

Bergama'da Büyükşehir Kanunu anlatıldı

Bergama Ticaret Odası (BERTO), Büyükşehir Kanunu il ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Bergama Meslek Yüksekokulu konferans salonundaki toplantının açılış konuşmasını BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, yeni kanunun Bakırçay bölgesi için hayırla sonuçlanması temennisinde bulundu.

Daha sonra söz alan Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof. Dr. Oğuz Sancakdar, köy ve mahallelerin bağlanmasıyla yol yapım, bakım ve onarımı gibi giderlerin de büyükşehir belediyeleri tarafından karşılanacağını söyledi. Aynı zamanda tarım ve hayvancılık için büyükşehir belediyesinin her türlü desteği sağlayacağına değinen Sancakdar, meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan dernekler ve meslek odalarının ortak hizmet projeleri geliştirip uygulayabileceğini dile getirdi. 500 nüfusun altına inen köylerin ve 150 nüfusun altına inen mahallelerin kapatılacağını belirten Prof. Dr. Sancakdar, bu durumda yapılabilecek en iyi şeyin birleşmek olduğunun altını çizdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x