BESYO, rehabilitasyon öğrencilerini kabul etti

10 Mart 2015 Salı 17:02

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik (BESYO) Bölümü öğretim elemanı ve öğrencileri özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini öğrencilerini kabul etti. Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren BESYO Öğretim Üyesi...

BESYO, rehabilitasyon öğrencilerini kabul etti

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik (BESYO) Bölümü öğretim elemanı ve öğrencileri özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini öğrencilerini kabul etti.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren BESYO Öğretim Üyesi Hasan Aksoyak, “Bu eğitim dönemindeki özel eğitim dersi kapsamında birçok proje ve etkinlik düzenlemekteyiz. Bu projelerin çoğunluğunda her hafta bir özel eğitim okulunu ziyaret ederek yada bu okulları Üniversitemizde misafir ederek oradaki öğrenciler için bir dizi etkinlikler düzenliyoruz. Bu haftada öğrencilerimizle beraber Tek Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini misafir ettik. Ziyaret çerçevesinde ilk aşamada okul içerisinde çeşitli etkinlikler ve oyunlar düzenledik. Çocukların hoşça vakit geçirebilmesi ve eğlenmesi için eğitsel oyunlar, dans, gösteri gibi birçok aktivite yaptık. Okulun futbol sahasında tüm çocuklar, öğretmenler ve veliler eşliğinde ödüllü oyunlar, yarışmalar ve eğlenceler düzenledik. Gösterinin bitiminde programa katılan tüm çocuklara oyuncak, balon gibi ikramlarda bulunduk. Öğrenciler okuldan ayrılırken çok duygusal anlar yaşadık” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x