Beyşehir Gönül Koleji Çanakkale'ye vefa ziyareti yaptı

26 Nisan 2013 Cuma 11:06

Konya’nın Beyşehir ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Gönül Koleji, Çanakkale’ye “Şimdi Vefa Zamanı” adı ile bir gezi düzenledi. Çanakkale Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Kalbin Düştüğü Toprak Çanakkale” tiyatro...

Beyşehir Gönül Koleji Çanakkale'ye vefa ziyareti yaptı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Gönül Koleji, Çanakkale’ye “Şimdi Vefa Zamanı” adı ile bir gezi düzenledi. Çanakkale Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Kalbin Düştüğü Toprak Çanakkale” tiyatro gösterisi de hazırlayan Gönül Koleji, 90 öğrenci, 16 öğretmenle Çanakkale’yi ziyaret ederek tarihe yolculuk yaptı. Gezi kapsamında Bursa'da ziyaret edildi.
Gezi de Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Şehitlik Anıtı, Alçıtepe Köyü, Conkbayırı ve Anafartalar gezilerek aziz şehitler bir kez daha minnetle anıldı. Şehitliklerin ardından panoramik müzeyi ziyaret eden öğrenciler duygusal anlar yaşadı. Geziye katılan öğrencilerden Hilal Parlakkaya ise "Derste duyduğumuz bilgileri burada yaşama fırsatımız oldu. Bu gezi sayesinde şanlı ecdadımızı ziyaret ederek onlara vefa borcumuzu ödedik." dedi.
Özel Gönül Koleji Müdürü Hüseyin Açıkyörük de yaptığı açıklamada, ” Amacımız öğrencilerimizin ecdadımıza vefa hissi ile dolu olmalarını sağlamak, şanlı tarihimizdeki fedakârlıkların boyutunu anlayabilmek, şehitlerimizin huzurunda onlara Fatiha okuyabilmektir. ‘Şimdi Vefa Zamanı’ parolası ile başlattığımız geziye katılan tüm öğrencilerimizi hassasiyetlerinden dolayı kutlarım. " şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x