Bilim atölyeleri çocuklarla buluştu

22 Şubat 2013 Cuma 11:04

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, 5-14 yaş grubu 218 çocuğu ‘sanatın bilimcesi’, ‘orada bir uzay var’, ‘bilim fırtınası’ ve ‘arım balım polenim’ isimli 4 atölye programıyla buluşturdu....

Bilim atölyeleri çocuklarla buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, 5-14 yaş grubu 218 çocuğu ‘sanatın bilimcesi’, ‘orada bir uzay var’, ‘bilim fırtınası’ ve ‘arım balım polenim’ isimli 4 atölye programıyla buluşturdu.

    Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nin, iki hafta süren atölye programları çocuklardan ve velilerden büyük ilgi gördü. Çocuklar, sanatın bilimcesinde sanat ile bilimi bir araya getirerek örümceklerin yaşam döngüsü hakkında sohbet etti.

    Çocuklar, macera dolu dinozor yaşam alanında türlerini, beslenme alışkanlıklarını incelerken yaşam alanlarını oluşturdu. ‘Orada bir uzay var’ atölyesinde gezegen oldular, birbirlerine ne kadar uzak olduklarını düşündüler, yıldızların kalbine dokundular. ‘Arım balım polenim’ atölyesinde ise arılarla dans edip, polenleri mikroskopla incelediler ve kendi DNA’larından kolye yaptılar. ‘Bilim fırtınası’ atölyesinde de her biri bilim insanı olup bilimin eğlenceli ve heyecan veren dünyasını keşfettiler.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x