Bir ay sonra kazan simidi 75 kuruş olacak

16 Ocak 2013 Çarşamba 17:46

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 42 yıldır bir fırında çıkan 'kazan simidi'nin 15 Şubat'ta zamlanacağı bildirildi.     İlçede Manavgat Simit Fırını'nda günlük 3 bin adet çıkan kazan simidinin bir ay sonra fiyatının...

Bir ay sonra kazan simidi 75 kuruş olacak

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 42 yıldır bir fırında çıkan 'kazan simidi'nin 15 Şubat'ta zamlanacağı bildirildi.

    İlçede Manavgat Simit Fırını'nda günlük 3 bin adet çıkan kazan simidinin bir ay sonra fiyatının 50'den 75 kuruşa çıkacağı belirttildi. Manavgat Simit Fırını kazan simidi ustası Mithat Tuzlu, yaptığı açıklamada, günlük 3 bin adet çıkardıkları yöreye özgü simidin bir ay sonra fiyatını 75 kuruşa çıkaracaklarını söyledi.

    Simidin 75 kuruşa çıkmasında en önemli etkenin girdi maliyetlerine yüzde 80'e varan artışın olması olduğunu kaydeden Tuzlu, müdavimleri arasında öğrencilerinin de bulunması nedeniyle fiyat ayarlamasını ikinci dönem başında yapma kararı aldıklarını söyledi. Tuzlu, "Manavgat'ta 42 yıldır kazan simidini sadece biz çıkarıyoruz. Simit girdikleri 8 aydır fiyat ayarlaması yapmaya zorladı. Kazan simitinde müşterilerimiz belirli. Günlük 3 bin adet satıyoruz. Bazen bu rakam 3 bin 500'de ulaşıyor." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x