Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün projeleri büyük beğeni topladı

12 Ocak 2013 Cumartesi 11:37

Şanlıurfa'nın Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından 'Güvenli Bir Gelecek İçin Her Zaman Yanınızdayız' ve 'Bir Kitap Bir İnsan' isimli projelerin ödül töreni, 11 Temmuz İlköğretim Okulu'nda...

Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün projeleri büyük beğeni topladı

Şanlıurfa'nın Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından 'Güvenli Bir Gelecek İçin Her Zaman Yanınızdayız' ve 'Bir Kitap Bir İnsan' isimli projelerin ödül töreni, 11 Temmuz İlköğretim Okulu'nda yapıldı.

Törene Kaymakam Fehmi Sinan Niyazi, İlçe Belediye Başkanı Av. Faruk Pınarbaşı, İlçe Jandarma Komutanı Dursun Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Barış Ertuğrul, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vehbi Bekiroğlu, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 'Güvenli Bir Gelecek İçin Her Zaman Yanınızdayız Projesi' kapsamında 50 lise öğrencisine Kayseri iline kültürel ve sosyal amaçlı gezi, ilçe genelinde anaokulu ve ilkokullarda öğrencilere dağıtılmak üzere 20 bin adet boyama kitabı ve boya kalemi, okullarda bilgisayar sınıflarında ve internet kafelerde kullanılmak üzere güvenli internet kullanımı uyarılarını içeren 5 bin adet mousepad'in hazırlatıldığı öğrenildi. Bu proje ile ayrıca 6 ilköğretim okulunun bahçe duvarları, güvenlik uyarılarını içeren kompozisyon resimleri ile donatıldı ve 108’er adet polis, asker, itfaiyeci ve doktor üniforması ile oyuncakları, anaokulları meslek tanıtımı derslerinde kullanılmak üzere hazır hale getirildi.

'Bir Kitap Bir İnsan' isimli proje kapsamında ise ilçede bulunan 10 ortaokula kütüphane desteği yapıldı ve yine aynı proje kapsamında ortaokul öğrencileri arasında kitap okuma yarışması ve 'Polis' konulu resim yarışması düzenlendi.

Ödül töreninde konuşan Kaymakam Fehmi Sinan Niyazi, “Gelişmiş ülkelerde örneğin Japonya gibi ülkelerde güvenliği sağlayan polislerde kişi başına yaklaşık 25-30 insan düşerken, ülkemizde bir polise yaklaşık 100 kişi düşmektedir. Bu zor şartlarda görevlerini yerine getiren emniyet teşkilatındaki arkadaşlara vazifelerinde başarılar diliyorum." dedi. Niyazi, toplum ile polis arasında birlik ve beraberliği artırıcı programları tertip eden güvenlik güçlerine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vehbi Bekiroğlu ise yarışmalarda dereceye giremeyen öğrencilerin çok çalıştıkları takdirde onların da başarıya ulaşacaklarını ifade etti. Program, yarışmalarda ve seminerlerde başarı gösteren öğretmen ve öğrencilere ödüllerinin dağıtılması ile son buldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x