Birecik'te el emeği göz nuru eserler artık gelir kapısı oluyor

07 Şubat 2013 Perşembe 17:05

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Halk Eğitim Merkezi'nde kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru eserlerin satışı için İlçe Kaymakamlığı'nın desteği ile işyeri açıldı. Açılışa Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, İlçe Milli...

Birecik'te el emeği göz nuru eserler artık gelir kapısı oluyor

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Halk Eğitim Merkezi'nde kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru eserlerin satışı için İlçe Kaymakamlığı'nın desteği ile işyeri açıldı.

Açılışa Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Özçelik, İlçe Emniyet Müdürü Barış Ertuğrul, İlçe Jandarma Komutanı Dursun Çiftçi, İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadık Şahin, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, açılan işyerinin hem ilçenin tanıtımına ve hem de kursiyerlerin aile ekonomisine katkı sağlayacağını belirtti.
Birecik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Öztürkmen ise şöyle konuştu: “Birecik Kaymakamlığı’nın desteği ile bir işyeri açtık. Bu işyeri hem sanat evi niteliğinde olacak ve hem de isteyen kursiyerler, ürünlerini burada satabilecekler. Bu şekilde hem aile ekonomisine katkıda bulunacaklar aynı zamanda ilçenin tanıtımını yapacaklar. Bu işyeri 12 ay açık kalacak." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x