Bitlisli Araştırmacı-Yazar Durer, İslamofobi çalıştayına katılacak

25 Ocak 2013 Cuma 11:07

Bitlis Beşminare Akademi Fikir ve Düşünce Derneği Başkanı ve Araştırmacı-Yazar Serdar Durer, 26-27 Ocak tarihlerinde İstanbul Marma Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İslamofobi çalıştayına katılacak. Düzenlenecek olan çalıştayda Türkiye’nin...

Bitlisli Araştırmacı-Yazar Durer, İslamofobi çalıştayına katılacak

Bitlis Beşminare Akademi Fikir ve Düşünce Derneği Başkanı ve Araştırmacı-Yazar Serdar Durer, 26-27 Ocak tarihlerinde İstanbul Marma Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İslamofobi çalıştayına katılacak.

Düzenlenecek olan çalıştayda Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden de birçok genç yazarın çalışaydaki yerini alacağını belirten Bitlis Beşminare Akademi Fikir ve Düşünce Derneği Başkanı Serdar Durer, Çalıştayda BBC, The Guardian, The Huffington Post, The Daily Telegrapy ve The Indepented gibi uluslararası basın kuruluşlarından 15 gazeteci ve yazarın yanı sıra Türkiye’den birçok yazar, gazeteci ve akademisyen İslamofobi konusunu tartışacağını söyledi.

Medyadaki ayrımcı dile karşı farkındalık oluşturmak için yapılan programda, 'İslamofobi Nedir?', 'Batı Medyasında İslamofobi: Nedenler, Sonuçlar ve Çözüm Önerileri', 'İslamofobi ve Politika', 'İslamofobi ile İlgili Çözüm Önerileri' ve 'İslamofobi ve Gazetecilik' konu başlıkları altında İslamofobi kavramının inceleneceğini dile getiren Durer şöyle konuştu: "Maltepe Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen programda tanınmış gazeteci ve yazarlar ile gelecekte uluslararası medyada görev alacak genç gazeteci ve yazarlar katılacaklar. 125 gencin kabul edileceği programa şehir dışından katılacak olanların konaklama masrafları Maltepe Üniversitesi tarafından karşılanacak. TRT tarafından çekilen ‘İslamofobi' temalı belgeselin galasıyla bir fotoğraf sergisinin yer alacağı iki günlük organizasyona Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Maltepe Üniversitesinin yanı sıra genç gazetecilerin eğitimine verdiği destekle tanınan Medya Derneği de destek veriyor."

Düzenlenecek olan programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katılması bekleniyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x