Bodrum'da dilenci operasyonu

12 Mart 2015 Perşembe 14:43

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, zabıta ekiplerince dilenci yönelik operasyon düzenlendi. Sabah başlatılan çalışma kapsamında çeşitli yerlerden toplanan dilencilere, Kabahatler Kanunu'na göre para cezası kesildi. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü...

Bodrum'da dilenci operasyonu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, zabıta ekiplerince dilenci yönelik operasyon düzenlendi. Sabah başlatılan çalışma kapsamında çeşitli yerlerden toplanan dilencilere, Kabahatler Kanunu'na göre para cezası kesildi.

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince Belediye Meydanı, Atatürk Caddesi, Çarşı Mahallesi, Cevat Şakir Caddesi ve Kumbahçe Mahallesi'nde dilencilere yönelik çalışma başlatıldı. Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 45 dilenci, esnafları ve diğer vatandaşları rahatsız ettiği gerekçesiyle yakalanarak Zabıta Müdürlüğü'ne götürüldü. 125 ile 250 lira arası para cezası kesilen dilenciler, ayrıca ilçede bulundukları sürede vatandaşları rahatsız etmeme ve para istememe konusunda uyarıldı. Özellikle yaz aylarında gelen yerli ve yabancı turistlerin, huzur içerisinde tatil yapabilmeleri için operasyonların süreceği belirtildi. Ekipler ayrıca vatandaşların, bu tür durumlarla ilgili olarak Zabıta Müdürlüğü'nün 153 veya 252 319 19 43 numaralı telefonlarına ihbar edebileceklerini bildirdi. Haklarında işlem yapılan dilenciler, daha sonra serbest bırakıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x