Boğazlıyan'da öğrencilere terör konferansı

01 Ekim 2013 Salı 18:23

Yozgat’ın Boğazlıyan Emniyet Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, lise öğrencilerine yönelik 'Gençlik ve Güvenli Gelecek' konulu konferans düzenledi. Boğazlıyan...

Boğazlıyan'da öğrencilere terör konferansı

Yozgat’ın Boğazlıyan Emniyet Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, lise öğrencilerine yönelik 'Gençlik ve Güvenli Gelecek' konulu konferans düzenledi.

Boğazlıyan Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hakkı Kök katıldı.
Terör örgütlerinin özellikle öğrencileri hedef alarak kandırdığını belirten Hakkı Kök, "Ülkemizin bütünlüğü aleyhine faaliyet gösteren terör örgütleri ile radikal grupların yapmış oldukları propagandaları etkisiz hale getirmek ve geleceğin teminatı olan gençlerin kandırılmasını önlemek amacıyla 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında ilçe merkezleri ve ilde eğitim gören lise öğrencilerine yönelik 'Gençlik ve Güvenli Gelecek' konulu seminer veriyoruz." dedi.

Gençlerin kandırılarak huzur ve güvenliği bozmaya yönelik eylemlere çekilmelerini önlemek amacıyla bu tür aydınlatıcı bilgiler verdiklerini söyleyen Kök, şunları kaydetti: "Amacımız milli birlik ve kardeşliğimizin temellerini güçlendirmek, gençlerimizin şiddet içerikli olayların içerisinde yer almasını engellemek, terör örgütlerinin örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden uzak tutulmasını sağlamaktır. Bu bağlamda öğrencilerin hedef ve amaçlarına yönelik arkadaş edinme ve faaliyetlerde bulunmaları, her zaman, her yaşta aile bağlarının güçlü tutulması, sorgulama, doğru karar verme yetilerinin geliştirilmesi, başarıya ulaşmak için yapılması gerekenler, hayatta karşılaşılabilecek olumsuzluklardan kurtulma yolları ve güvenli internet kullanımı, doğru bilgiye ulaşma, kişisel verilerin önemi ve gizliliği, suçla mücadelede zararlı kişi ve grupların internet ortamındaki faaliyetlerinden korunma yolları konularında gençlerimizi bilgilendirmek amacıyla 'Gençlik ve Güvenli Gelecek' konulu konferanslar düzenlemekteyiz." Konferansın ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi, ikramlarda bulunuldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x