Bülent Ecevit, DSP'den Antalya milletvekili aday adayı oldu

17 Mart 2015 Salı 12:38

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Saymanı Bülent Ecevit Aydın, görevinden istifa ederek, 7 Haziran seçimlerinde partisinden milletvekili aday adayı oldu. Manavgat'ta partililerle görüşen Aydın, 7 Haziran seçimlerinde Meclis'te Antalya'yı...

Bülent Ecevit, DSP'den Antalya milletvekili aday adayı oldu

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Saymanı Bülent Ecevit Aydın, görevinden istifa ederek, 7 Haziran seçimlerinde partisinden milletvekili aday adayı oldu.

Manavgat'ta partililerle görüşen Aydın, 7 Haziran seçimlerinde Meclis'te Antalya'yı temsil edebilmek için destek istedi. 13 Mart 1968 doğumlu olduğunu belirten Aydın, kendisine Bülent Ecevit ismini bir dönem Ağrı'da CHP il başkanlığı yapan merhum Karaoğlan hayranı olan dedesinin verdiğini söyledi. İnsanlarla tanışırken en fazla ismini söylerken inanma noktasında sıkıntı çektiğini belirten Aydın, "Tanışırken ismim Bülent Ecevit deyince insanlar genelde 'bizimle alay etme' diyor. Ben de mecburen kimliğimi göstermek zorunda kalıyorum. Kimliği görünce 'gerçekten de ismin Bülent Ecevit'miş' diyorlar. Halkımız 7 Haziran seçimlerinde sandıkta yetki verir Meclis'e gönderirse bir dönem ülkemizin dağına taşına ismi yazılan Karaoğlan'ın ismini milli iradenin temsil edildiği TBMM'de en güzel şekilde temsil etmek istiyorum." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x