Burhaniye, Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'ne hazırlanıyor

14 Ocak 2013 Pazartesi 17:10

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 9. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'nin hazırlıkları yapılıyor. Belediye tarafından 25-27 Ocak 2013 arasında düzenleyecek festivalde, her yıl olduğu gibi klasik müzik konseriyle başlayacak.Konu...

Burhaniye, Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'ne hazırlanıyor

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 9. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'nin hazırlıkları yapılıyor. Belediye tarafından 25-27 Ocak 2013 arasında düzenleyecek festivalde, her yıl olduğu gibi klasik müzik konseriyle başlayacak.

Konu hakkında açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, geleneği bozmadan festivali yine deve güreşleriyle kapatacaklarını bildirdi. Edremit Körfezi’ndeki yerel ve ulusal basının temsilcileriyle biraraya gelen Başkan Akova, Burhaniye’nin biri yaz, diğeri kış olmak üzere yılda iki festival düzenlediğini hatırlattı. Kış festivalinde zeytin ve zeytinyağı kültürünü yaşamak, yaşatmak ve yarına taşımaya çalıştıklarını ifade ederek, “Kış festivalinin zorluklarını yaşıyoruz. Yağmur yağıyor, kar yağıyor, programda kaymalar oluyor. Onun da bir güzelliği var ama zorluklara rağmen yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x