Burhaniye’de 2 yoğun bakım ünitesi yapıldı

30 Aralık 2012 Pazar 11:05

Burhaniye Devlet Hastanesi'nde toplam 12 yataklı 2 yoğun bakım ünitesi oluşturuldu. Yüz bin liraya mal olan üniteler, yarın hizmete giriyor.        Başhekim Gökhan Tuna Öztürk, üniteler sayesinde, hastaların...

Burhaniye'de 2 yoğun bakım ünitesi yapıldı

Burhaniye Devlet Hastanesi'nde toplam 12 yataklı 2 yoğun bakım ünitesi oluşturuldu. Yüz bin liraya mal olan üniteler, yarın hizmete giriyor.

        Başhekim Gökhan Tuna Öztürk, üniteler sayesinde, hastaların başka şehirlere sevk edilmeyeceğini söyledi. Pazartesi günü hizmete açılacak ünitelerde 1 doktor ve 15 hemşirenin görev yapacağını kaydeden Öztürk, "Yoğun bakımlarımızın tescilini pazartesinden itibaren yapmış bulunmaktayız. Yoğun bakım ünitemizde en fazla 4 hasta yatabiliyordu. Bu sayıyı 12'ye çıkardık. Yoğun bakım üniteleri günümüz şartlarına uygun ve seviyesine göre her türlü tedaviyi yapabileceğimiz yoğun bakımlardır." dedi.

        Üniteleri iki bölüm halinde yaptıklarını dile getiren Öztürk, "Birincisi dahiliye hastaları, ikincisi ise cerrahi hastalar için. Ameliyat sonrası komplikasyonlarda hastalarımızı yatırabileceğimiz bir yoğun bakım hazırladık." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x