Bursa Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu güçlendirdi

05 Şubat 2013 Salı 10:40

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın araç filosu, yeni araçlarla güçlendi. BURULAŞ’ın filosuna dahil edilen 15 yeni araç, Bursa’ya hizmetlerde kullanılmak üzere yerini aldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı...

Bursa Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu güçlendirdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın araç filosu, yeni araçlarla güçlendi. BURULAŞ’ın filosuna dahil edilen 15 yeni araç, Bursa’ya hizmetlerde kullanılmak üzere yerini aldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURULAŞ’ta gerçekleştirilen törende, Büyükşehir Belediyesi’nin kentin alt ve üst yapısına yönelik yatırımlarıyla yoğun bir dönem yaşadığını anlatarak, "Son 4 yılda yaptıklarımızla, Bursa’nın önceki 20 yılında yapılan yatırım oranını geçmiş durumdayız. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarında tüm birimlerimiz katkı koyuyor, rutin işlerinin yanı sıra birçok alanda da hizmetlerini sürdürüyorlar." dedi. BURULAŞ’ın raylı sistem, otobüs işletmesi, ulaşım koordinasyonu, şehirlerarası terminalin işletimi, tramvay hatları yapımı, inşaat ve imalatları gibi pek çok alanda çalıştığını vurgulayan Altepe, deniz ulaşımında da BURULAŞ’ın imzasının olduğunu kaydetti.

Başkan Altepe, BURULAŞ’ın yakında hava ulaşımıyla ilgili de çalışacağına dikkati çekerek, "BURULAŞ, tüm bu çalışmalarının yanı sıra artık belediyenin değişik ihtiyaçlarını görme, kaynaklarımızın en iyi şekilde kullanılması, daha az kaynakla daha çok iş yapılması ve tasarruf konusunda da büyük katkı sağlıyor." diye konuştu.

BURULAŞ’ın filosuna 10 adet hidromek beko kazıcı, kırıcı ve yükleyici araç ile 5 adet de damperli kamyonun eklendiğini söyleyen Başkan Altepe şunları kaydetti: "BURULAŞ bir yandan belediyenin ulaşım çalışmalarını sürdürürken bir yandan da gerektiği yerde bu araç ve makinelerle inşaatla ilgili faaliyet gösterecek. BURULAŞ, yeni alınan araçlarla birlikte 360’ın üzerinde araç ve makineyle Büyükşehir Belediyesi’ne hizmet veriyor. Tasarruflu ve verimli çalışmalar yapmış oluyoruz. Daha az kaynakla daha fazla üretimin ve yatırımın sırrı bu."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x