Bursa'da orman yangını tedbirleri başladı

11 Nisan 2013 Perşembe 10:12

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, yaz sezonu öncesi yangınlara karşı tedbirlerini almaya başladı. Konuyla ilgili istişare toplantısında kadastro, mülkiyet, izin, irtifak ve yangınlarla mücadele konuları görüşüldü. Orman Genel Müdür Yardımcısı...

Bursa'da orman yangını tedbirleri başladı

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, yaz sezonu öncesi yangınlara karşı tedbirlerini almaya başladı. Konuyla ilgili istişare toplantısında kadastro, mülkiyet, izin, irtifak ve yangınlarla mücadele konuları görüşüldü. Orman Genel Müdür Yardımcısı Recep Kaşan, Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun ve ilgili daire başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Yangınla Mücadele Daire Başkanı Mithat Ateş, hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

Yangından önce bütün arazöz operatörlerine ileri sürüş tekniklerinin kısa zamanda kazandırılacağını belirten Ateş, koruyucu güvenlik malzemelerine dikkat edileceğini, eksiklerin tamamlanacağını söyledi. Orman yangınları sırasında en önemli unsurun yol olduğuna dikkat çeken Daire Başkanı Ateş, şöyle konuştu: “Yangında yolunuz kapalı veya bozuksa, taş düşmüşse ulaşımınız gecikmekte, yangının büyümesine sebep olmaktadır. Yangından önce yolların tamir ve bakımlarına aralıksız devam edilmesi gerekmektedir. Yangın anında köy muhtarlıklarına dağıtılan su tankerlerinin etkili kullanılması için irtibatın sağlıklı tutulması gerekiyor. Yangınlara etkili ve kısa süreli müdahale çok önemlidir. Bu nedenle havadan müdahalede tüm yangınlara helikopter talep edilmelidir. Bölge müdürlüklerinin taleplerinin ivedilikle karşılanması gerekmektedir.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x