BUSMEK'ten Mudanya'da yerel sergi

28 Nisan 2015 Salı 19:10

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) Mudanya Kurs Merkezi öğrencilerinin ders yılı başından bu yana üç branşta hazırladığı yerel sergi, kapılarını ziyaretçilere açtı. El sanatları, resim ve giyim alanlarında...

BUSMEK'ten Mudanya'da yerel sergi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) Mudanya Kurs Merkezi öğrencilerinin ders yılı başından bu yana üç branşta hazırladığı yerel sergi, kapılarını ziyaretçilere açtı.

El sanatları, resim ve giyim alanlarında eğitim gören kursiyerlerin ürünler yer aldığı yer serginin açılışına Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker, BUSMEK yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı. BUSMEK’in gün geçtikçe büyüdüğünü ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, dönem boyunca kurslara katılan öğrencilerin yaptığı el emeği, göz nuru eserlerin önemine dikkati çekti. Eğitimin sadece okulda değil her dalda olması gerektiğini belirten Karlık, Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür etkinlik ve eğitimleri gerçekleştirmek için gereken desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Kursun meslek edindirmek adına önemine değinen Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi’ye, açılışta BUSMEK kursiyerlerinin sergilediği resimlerden biri hediye olarak sunuldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x