Büyükataman: Kaçak sarayı yaptırırken bir milyar 370 milyonu nereden buldun

22 Mayıs 2015 Cuma 15:25

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin ‘asgari ücret bin 400 lira olacak’ maddesi için “kaynağı nereden bulacaksınız?” sorusunu Bursa'dan cevaplandırdı. Ataman, “Kaçak sarayı yaptırırken...

Büyükataman: Kaçak sarayı yaptırırken bir milyar 370 milyonu nereden buldun

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin ‘asgari ücret bin 400 lira olacak’ maddesi için “kaynağı nereden bulacaksınız?” sorusunu Bursa'dan cevaplandırdı. Ataman, “Kaçak sarayı yaptırırken 1 katrilyon 370 trilyonu (bir milyar 370 milyon) sen nereden buldun? Senin bu milletin vermiş olduğu vergilerden apardığını biz yerinde muhafaza edip bu milletin hayrına kullanacağız ve bu milletin derdine deva olacağız.”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Bursa Esnaf ve Sanaatkarlar Odası'na (BESOB) yaptığı ziyaretle esnafın sorunlarını dinledi. Ziyarette MHP milletvekili adayları Kadir Koçdemir, Fevzi Zırhlıoğlu ve Selçuk Türkoğlu da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu makamı politize ettiğini anlatan MHP’li Büyükataman, şöyle devam etti: “Biz seni oy veren insanlar olarak cumhurbaşkanı olarak oraya taşıdık. Millet sana bunun için yetki verdi. Sen şimdi kalkıp bu iş, bu sistemle yürümüyor, bu gömlek bu millete dar geliyor, bu sistem değişmeli, ülkeye başkanlık sistemi gelmeli’ diyerek yeni bir sayfa açmaya kalkarsan bunda bir art niyet var demektir. 13 yıl boyunca bu ülkeye hizmet anlamında yapmaya arzu ettiğiniz bir şey vardı da ne engel oldu size? İstediğiniz her türlü düzenlemeyi apar topar bir şekilde istediğiniz gibi meclisten geçirdiniz. Hizmet anlamında parlamenter, demokratik mevcut sistemin engel çıkardığını bugün ifade ediyor olmak doğru değil. Bu iddialarınızda samimi değilsiniz”

ALLAH'TAN KORK SARAYIN PARASINI NEREDEN BULDUN

Erdoğan'ın Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim beyannamesinde bulunan asgari ücret bin 400 lira olacak maddesi için meydanlarda söylediği 'kaynağı nerden bulacasınız? ' sorusuna Büyükataman, “Allah'tan kork. 1 katrilyon 370 trilyonu (bir milyar 370 milyon) sen nereden buldun? Senin bu milletin vermiş olduğu vergilerden apardığını biz yerinde muhafaza edip bu milletin hayrına kullanacağız ve derde deva olacak. Utanmadan, sıkılmadan bugün kalkıp kaynağı nereden bulacaksın diye soruyor. Sen niye yapmadın, niye yapamadın? Niye çözüm bekleyen bu meselelerle ilgili adım atmadın. Eğer bu millete bir nebze saygın varsa çık bunu açıkla” diyerek cevap verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x