Büyükşehir 97 noktada hizmet üretiyor

19 Ocak 2013 Cumartesi 13:20

Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri 97 ayrı noktada hizmet üretiyor.        Daha yaşanabilir bir kent için gece-gündüz...

Büyükşehir 97 noktada hizmet üretiyor

Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri 97 ayrı noktada hizmet üretiyor.

        Daha yaşanabilir bir kent için gece-gündüz demeden hizmet ürettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Yol Şube Müdürlüğü, Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı personeli güney, doğu, batı, kuzey ayırımı yapmadan kentin dört bir tarafına eşit şekilde hizmet götürmektedir.” dedi. ‘Akıllı Dokunuş Projesi’ kapsamında, kent içi trafiğini rahatlatmak amacıyla; meydan ve kavşaklarda yeni düzenlemeler yaptıklarını, DSİ sulama kanalı ile Sarıçam Deresi üzerine 24 köprü inşa ettiklerini vurgulayan Zihni Aldırmaz, çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Yeni bulvarlar, kaldırım düzenlemeleri, engelsiz mekanlar, peyzaj uygulamaları, sanayi sitelerinin yollarının yapımı, hastane, okul, camilerin bahçelerinin iyileştirilmesi, istimlak yapılan bölgelerde yıkım uygulamaları, kanalizasyon, yağmur suyu tahliye ve içme suyu şebeke yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirten Zihni Aldırmaz, “Amacımız, daha yaşanabilir bir kent oluşturmak. Ortak Akıl Toplum Projesi'dir anlayışıyla yürütülen hizmetlerimizi, vatandaşımızın taktirle karşılaması, bizleri daha iyisini yapmaya teşvik etmektedir. Ayrıca gece-gündüz, tatili demeden hizmet üreten personelimizi de kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x