Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

03 Şubat 2013 Pazar 18:08

Adana Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu 24 yeni araçla güçlendirdi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nda yeni araçların tanıtımına katıldı. Makina İkmal Bakım...

Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Adana Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu 24 yeni araçla güçlendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nda yeni araçların tanıtımına katıldı. Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanı Zafer Baylan, Zihni Aldırmaz’a yeni araçlarla ilgili bilgi verdi. Büyükşehir araç filosuna 24 yeni araç kazandırıldığını belirten Zafer Baylan, araçların 6 milyon liraya mal edildiğini açıkladı.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, yeni araçlar içinde yer alan 16 çekicinin çöp naklinde kullanılacağını belirterek, "Biz çöp nakli ile ilgili 22 milyon liralık ihaleyi iptal ettik ve çöp naklini kendimiz yapmaya başladık. Bu işten yılda 6 milyon lira tasarruf yapacağız. Yani bu araçlar bir yıl içinde kendini amorti edecek." dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak büyük yatırımlar yaptıklarını, yeni araçlar aldıklarını kaydeden Zihni Aldırmaz, şöyle devam etti: "Bütün bunları tasarrufla yapıyoruz. Aldığımız araçlardan 3’ünü de asfalt taşımak için kullanacağız. Bu araçlardan biri üç kamyonun taşıdığı asfaltı taşıyacak. Yani hem zamandan hem yakıttan tasarruf edeceğiz ve işler daha kısa sürede tamamlanacak. Büyükşehir Belediyeleriyle ilgili yeni yasanın çıkmasıyla denizden yaylaya kadar geniş bir coğrafyaya hizmet götüreceğiz. Şimdiden bunların planlamasını, hazırlıklarını yapıyoruz. Hem makine hem de araç bakımından yatırımları hızlandırdık. Adana’ya hayırlı olsun."

Zihni Aldırmaz, Organize Sanayi Bölgesi yakınına yeni Makine İkmal Tesisleri kurulduğunu da hatırlatarak, makine parkının daha da geliştirileceğini anlattı.

Yeni alınan araçlar içinde bir de yangın söndürme aracı bulunduğunu belirten Zihni Aldırmaz, bu aracın olası yangınlara itfaiye gelene kadar müdahalede bulunacağını ifade etti. Zihni Aldırmaz, yapılan fedakarca çalışmalardan dolayı tüm çalışanlara da teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x