Camiler gribe karşı dezenfekte ediliyor

18 Ocak 2013 Cuma 19:47

Yozgat Belediyesi ile İl Müftülüğü tarafından yapılan ortak çalışma ile camiler gribe karşı dezenfekte ediliyor. Belediye ekipleri dezenfekte çalışmalarına Çapanoğlu Büyük Camii’den başlarken, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik...

Camiler gribe karşı dezenfekte ediliyor

Yozgat Belediyesi ile İl Müftülüğü tarafından yapılan ortak çalışma ile camiler gribe karşı dezenfekte ediliyor.

Belediye ekipleri dezenfekte çalışmalarına Çapanoğlu Büyük Camii’den başlarken, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt, Yozgat Belediye Başkanlığı ve İl Müftülüğü ile koordineli olarak bir çalışma başlattıklarını belirtti. Bozkurt, "Amacımız şehrimizde bulunan 70 camimizde dışarından çeşitli faktörlerle taşınan grip virüsü gibi hastalık etkenini yok ederek, ortamı steril hale getirmek, vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir ortamda ibadet yapmalarını sağlamaktır. Bu anlamda böyle bir çalışma başlattık." dedi.

Yapılan dezenfekte çalışması ile 580'in üzerinde virüs, bakteri, mantar ve sprosidal mikroorganizma üzerinde etkili olduğunu kaydeden Bozkurt, "Dezenfektan etkisini kısa sürede gösteriyor ve yaklaşık 1 ay etkisi devam ediyor. Kullanılan maddenin insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi tespit edilmemiştir. Biz her yıl zaman zaman bu tür uygulamalar yapıyoruz. Toplu taşıt araçları ve yarıyıl tatilinde okullarımızda da bu tür çalışma yapacağız." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x