Çamlıyayla Belediyesi’nde işçi maaşlarına yüzde 10 zam yapıldı

07 Mart 2013 Perşembe 17:09

Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde belediye çalışanlarına yüzde 10 zam yapıldı. Belediyesi ile işçilerin bağlı bulunduğu Belediye-İş Sendikası, 2013 yılı zam oranında anlaşmaya vardı. Yapılan görüşmeler sonunda işçilerin ücretleri...

Çamlıyayla Belediyesi'nde işçi maaşlarına yüzde 10 zam yapıldı

Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde belediye çalışanlarına yüzde 10 zam yapıldı.

Belediyesi ile işçilerin bağlı bulunduğu Belediye-İş Sendikası, 2013 yılı zam oranında anlaşmaya vardı. Yapılan görüşmeler sonunda işçilerin ücretleri yüzde 10 oranında artırıldı. Anlaşmayla ilgili imzalar Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Belediye-İş Sendikası Mersin Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Erdovan’ın katıldığı törenle atıldı.

İmza töreni sonrasında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Tepebağlı, 4 yıldır personel maaşlarını düzenli olarak ödediklerini söyledi. İlçe nüfusunun her yıl düşmesi ile belediye gelirlerinin de aynı oranda azaldığını aktaran Tepebağlı, “Bu olumsuzluklara rağmen kaynaklarımızı tasarruflu kullanarak ayakta kaldık. Belediyemizin gelirlerini lüzumsuz yerlere harcamadık. Personelimizin ve ailelerinin en iyi şartlarda yaşaması bizim için çok önemli. Yeni sözleşmenin işçilerimize ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x