Çemişgezek’te karadut fidanı dağıtıldı

16 Mart 2013 Cumartesi 12:00

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, kaymakamlığın "Köye Dönüş ve Rehabilitasyon" projesi kapsamında 2 bin adet karadut fidanı dağıtıldı. Yaklaşık 85 üreticinin başvurduğu fidanların dağıtımına, Kaymakam Ali İkram Tuna da katıldı.Kaymakamı...

Çemişgezek'te karadut fidanı dağıtıldı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, kaymakamlığın "Köye Dönüş ve Rehabilitasyon" projesi kapsamında 2 bin adet karadut fidanı dağıtıldı. Yaklaşık 85 üreticinin başvurduğu fidanların dağıtımına, Kaymakam Ali İkram Tuna da katıldı.

Kaymakamı Tuna, konuya ilişkin açıklamasında, “İlçemizde tarımsal ürün çeşitliliğini ve alternatif gelir kaynaklarını arttırmak, en öncelikli ve temel hedeflerinden biridir. Bir an önce ilçemizin her bölgesinde mikroklima ve toprak analizi yaparak en uygun, en verimli ve toprağın uzun dönem verimliliğini maksimize eden ürünü tespit etmek ve halkımıza tanıtarak yaygınlaştırmak istiyoruz. Karadut fidanı dağıtma çalışmalarımız, bu bağlamda attığımız adımlardan birisi. Eski üretim alışkanlıklarını değiştirme konusunda ne yazık ki çok tutucuyuz. İyi örnekler görmeden, bilimsel veriler bizim için yeterince ikna edici olmuyor. Bu nedenle olabildiğince çok üreticimize verdiğimiz bu fidanların, yeterli ilgi ve bakımı görmesi durumunda ilçemizin en önde gelen gelir kaynaklarından birisi olacağına inanıyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x