Ceyhan molozlardan arındırılıyor

05 Ağustos 2015 Çarşamba 16:06

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan ilçesinde boş arazilere ve Çevre Yolu ile Ceyhan Nehri kıyısına bırakılan molozları temizliyor. Ceyhan’da bazı işletmecilerin gerçekleştirdiği hafriyat çalışmaları sonucu ortaya çıkan molozların...

Ceyhan molozlardan arındırılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan ilçesinde boş arazilere ve Çevre Yolu ile Ceyhan Nehri kıyısına bırakılan molozları temizliyor.

Ceyhan’da bazı işletmecilerin gerçekleştirdiği hafriyat çalışmaları sonucu ortaya çıkan molozların söz konusu bölgelere atılması ile ortaya çıkan çevre ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması için, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile temizlik faaliyetleri başlatıldı. Ceyhan’da görüntü ve çevre kirliliğine neden olan moloz yığınları Ceyhan’ın önemli sanayi tesislerinin güzergahı, Mahir Alp Boydak Bulvarı, Çevre Yolu ve Ceyhan Nehri kıyısında ortadan kaldırıldı. Ayrıca söz konusu bölgedeki 1 kilometrelik yolda, moloz yığınlarının temizlenmesinin ardından asfalt çalışması gerçekleştirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Koordinatörlüğü Müdür Yardımcısı Erol Bilen, “Moloz yığınları temizliğiyle çevre kirliliğinin önüne geçilmesinin yanı sıra bu sıcak aylarda moloz yığınlarından kaynaklı sinek üremesinin ve molozları yuva edinen yılanların mahalleliyi tehdit etmesinin de önüne geçildi. Temizliğin ardından bölgedeki araç sahiplerinin otopark olarak kullanabileceği boş alan da oluşturulmuş oldu.” dedi.

Erol Bilen, yasak olmasına rağmen Ceyhan sınırları içindeki bölgelere yeniden moloz dökmesi durumunda işletmelere büyük cezalar uygulanacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x